Dokonalý domov, jak známo, tvoří detaily. Těmi mohou být obrazy na zdech, barevné prostírání na stole, nebo právě veselé květináče. Pokud jste vy sami aspoň trochu kreativní a zruční, anebo jen chcete během deštivého odpoledne zabavit děti, není nad čím váhat a můžete se do výzdoby pustit. Jaké metody můžete zvolit?
1) Barvy
Základní a nejjednodušší možností je květináče prostě obarvit, nebo po nich malovat. Roztomile vypadají květináče s obličeji, kterým rostou listy květin místo vlasů. Stejně dobře působí vzory, kolečka, mandaly a podobně. Ovšem pozor! Klasické tempery nejen, že se z květináče smyjí, ale pravděpodobně vám opadající barva zahubí rostlinu, protože jí otráví vodu. Buďte tedy opatrní s koupí barev.
2) Ubrousková metoda
Ubrouskovou metodou se dají zdobit kraslice na Velikonoce, tak proč by ne květináče? Nejtěžší je sehnat ty správné ubrousky, které se nejen budou barevně hodit, ale budou dostatečně kvalitní, aby z nich na konci nebyla jen mokrá skvrna. Sázejte na větší vzory, nejlépe zvířátka.
3) Lepení
Na květináč můžete i nalepit dekorace, pokud máte květináč ze správného materiálu a vteřinové lepidlo, lépe ale lepicí pistoli. Nabízí se třpytky, barevné kamínky, mušličky, papírové květy, nebo cokoliv si zamanete. Nezapomínejte, že nalepením čehokoliv se zvětší objem květináče, tak ať se pak netěsnají na parapetu.
4) Stuhy
Stuhy jsou vděčným společníkem, když chcete ozvláštnit jednobarevný květník, ale neholdujete kýčovitým ani dětským nápadům. Stačí převázat květináč nahoře mašlí a hned získá elegantnější upravený dojem. Skvěle fungují zářivé barvy v kombinaci s usedlým povrchem, nejlépe v bílé, béžové, nebo hnědé.
5) Nekvětináčově
Originálně můžete sázet i do nádob, které květináči původně vůbec nebyly, ale hodí se svým tvarem. Poohlédněte se doma po starších hrncích, kelímcích na tužky, košíčkách, skleničkách pod svíčky a podobných předmětech! Rostlina se ozvláštní, aniž byste museli sami vynaložit jakékoliv úsilí.